ParkZon Nasıl Çalışır?

1- İnceleme (Ekspertiz)
İhtiyaç sahibinin yaşadığı mekân ziyaret edilerek, kişinin yaşlılık ve hastalık sebebiyle uğradığı fiziksel kayıplar, ortopedik engelli ise engelinin geçici veya kalıcı oluşu, cinsiyeti ve yaşı gibi özellikleri dikkate alınarak, ev içi genel mimarı tasarımı, mutfak, banyo, tuvalet, yatak odası gibi yaşam alanları ve kapı giriş – çıkışları, pencereler, merdivenler, koridor gibi iç mekânları, ev ana giriş kapısı, bina giriş merdivenleri, bahçe gibi dış alanları ile kullanılan mobilya ve eşyaların ev içindeki yerleşimlerinin kişinin günlük temel yaşamsal aktivitelerine uygun olup olmadığı incelenir.

Ekspertiz hizmeti İstanbul için geçerli olup hizmet bedeli 100 TL.’dir. Ekspertiz talebiniz için “Ekspertiz Talebi” kısmından ilgili formu doldurabilir ya da bize 0 216 577 04 21 – 22 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

2- Raporlama
İnceleme sonucu elde edilen verilere göre hazırlanan rapor, kişinin günlük temel yaşam aktivitesini, erişebilirliğini kısıtlayan ve potansiyel kaza risklerinin artmasına neden olan, kişiden ve mekândan kaynaklanan olumsuzluklar ile bunları giderecek çözüm önerilerini ayrıca ihtiyaç duyulan destek ve güvenlik ürünlerini ayrıntılı olarak kapsar.

 

3- Uygulama
Ev içi mimarı tasarımdan, yaşam alanlarından, kullanılan eşyalar ve konumlarından kaynaklanan mekân ve çevre sorunları varsa, bu sorunlar için inşaat, tadilat ve mimari düzenlemeler (Home Modification) yapılarak ayrıca eşyaların konum ve kullanış şekilleri de yeniden düzenlenerek uygun hale getirilir. İhtiyaç duyulan destek ve güvenlik ürünleri temin edilir, montajı gereken ürünlerin de montajı yapılarak proje tamamlanır.